Fizjoterapia
Fizjoterapia jest kluczowa w powrocie do zdrowia. Fizjoterapeuci Mogilska Med opierają rehabilitację na najnowszych badaniach i regularnie podnoszą kwalifikacje na kursach i konferencjach. Dzięki holistycznemu podejściu współpracują z lekarzami i trenerami, a terapię dopasowują indywidualnie do potrzeb pacjenta.
UMÓW WIZYTĘOferujemy Wizyty Domowe lekarza rodzinnego, które możesz zamówić dzwoniąc do naszej rejestracji w godzinach 10:00-18:00.
Lekarze
Małgorzata Kubicz-Chachurska
Fizjoterapia
Schorzenia i badania
- Urazy sportowe
- Zapalenia stawów
- Bóle kręgosłupa
- Przeciążenia
- Bolesne, sztywne mięśnie
- KONSULTACJA
- TAPOWANIE
- ĆWICZENIA INDYWIDUALNE
- DOBÓR ĆWICZEŃ DOMOWYCH
Cennik
-
Konsultacja pierwszorazowa180 zł
-
Konsultacja kolejna150 zł
FAQ
Na jakie dolegliwości pomaga terapia manualna?
Terapia manualna jest skuteczna w leczeniu bóli mięśni, dolegliwości kręgosłupa (takich jak kręgozmyk czy dyskopatia), a także w przypadku migren, wad postawy, rwy kulszowej i barkowej. Pomaga również w zablokowaniach stawów, stanach przeciążeniowych oraz napięciowych bólach tułowia i głowy.
Kiedy nie należy stosować terapii manualnej?
Przeciwwskazaniami do terapii manualnej są świeże urazy tkanek, choroby skóry lub okolicznych tkanek (w tym nowotwory), zapalenie stawów, świeże złamania, zaawansowana osteoporoza, gruźlica kości, problemy z krzepliwością krwi oraz ciąża. Terapia nie jest również zalecana w przypadku braku współpracy pacjenta z fizjoterapeutą.
Jakie są korzyści z terapii manualnej?
Terapia manualna zmniejsza dolegliwości bólowe, zwiększa ruchomość stawów i zakres ruchu, poprawia elastyczność tkanek oraz redukuje napięcie mięśni.
Jak przygotować się do terapii manualnej?
Przed terapią manualną warto ubrać się w wygodne, luźne ubrania, które nie ograniczają ruchu. Ważne jest, aby poinformować terapeutę o wszelkich dolegliwościach, schorzeniach i przeciwwskazaniach. Dobrze jest także unikać obfitych posiłków bezpośrednio przed sesją.